Close

Palmy

Trachycarpus fortunei / Śląsk

Sprawdź

Juki

Yucca gloriosa / Mazowsze

Sprawdź

Bambusy

Wrocław / Dolny Śląsk

Sprawdź

Bananowce

Musa basjoo / Mazowsze

Sprawdź

Kaktusy

Opuntia phaeacantha / Podkarpacie

Sprawdź

WSZYSTKO O MROZOODPORNYCH ROŚLINACH EGZOTYCZNYCH

Witajcie, miłośnicy roślin! Gotowi na zmianę zwykłego ogrodu w egzotyczny?

Palmy w Polsce i rośliny egzotyczne w Twoim ogrodzie?

Teoretycznie żyjemy w klimacie, w którym zima skutecznie uniemożliwia nam uprawę w ogrodzie ciekawych gatunków roślin. Na szczęście to tylko teoria. Wkrótce przekonacie się, że istnieje szereg gatunków, które możemy z powodzeniem uprawiać w swoich ogrodach. Nie będzie to łatwe, ani tanie, lecz efekt z całą pewnością jest wart wysiłku.

Które z roślin egzotycznych możemy uprawiać?

Agawy, bambusy, bananowce, juki, kaktusy, palmy i wiele innych gatunków roślin może być uprawiane w naszym klimacie przy zapewnieniu odpowiednich warunków oraz właściwym zabezpieczeniu przed mrozem. Postaramy się dostarczyć jak najwięcej informacji, aby ustrzec się przed podstawowymi błędami, a co za tym idzie nie zniechęcić się.

Rośliny nie potrafią czytać informacji na ich etykietach.

Znającym język angielski polecamy świetną książkę autorstwa Davida A. Francko pt. „Palms Won’t Grow Here and Other Myths: Warm-Climate Plants for Cooler Areas”, czyli „Palmy tutaj nie urosną i inne mity: rośliny z ciepłego klimatu dla chłodniejszych rejonów”. Autor jest doktorem i wybitnym specjalistą z dziedziny botaniki. Zapraszamy do lektury.

 Popularne działy

 

Palmy - podstawy

Palmy w Polsce? Czy to możliwe?

Sprawdź
Ochrona zimowa

Ogólne zasady i wskazówki.

Sprawdź
Rośliny z nasion

Własna palma z nasion?

Sprawdź

 

 Gatunki

popularnych roślin mrozoodpornych

 Forum ogrodnicze

Zapraszamy na nasze Forum ogrodnicze, na którym entuzjaści roślin egzotycznych pomagają, doradzają oraz wymieniają się doświadczeniami i wiedzą.

Do Forum
 Dołącz do nas

Dostęp do forum jest całkowicie darmowy, jednak, aby móc zamieszczać komentarze i czytać wszystkie fora wymagane jest Utworzenie Konta Użytkownika, które jest również w całości bezpłatne i trwa nie dłużej niż minutę.